Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонедельник, 16.05.2022, 17:31

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Total of answers: 594
Ми у Facebook
Ми в Instagram
Ми на YouTobe
Поділитися

"БІСЕРОПЛЕТІННЯ"

 
Коновалова Світлана  Михайлівна,
 
керівник зразкової творчої майстерні «Бісероплетіння»,
 
на даній посаді з 2002 року, освіта – вища, 
Сумський педагогічний університет (2011р.), 
спеціальність «Соціальний педагог та практичний психолог»
 

Ідея створення гуртка виникла з початком відродження позабутих ремесел, якими займались у далеку давнину, щоб діти відчули зв’язок цього ремесла з  життям українського народу, його історію. Діти з задоволенням опановують ази стародавніх майстринь. Вже з першого року навчання вони мають можливість не тільки навчатись, але й демонструвати свої вміння і навички на звітних та святкових виставках нашого Центру та міста.

Діти займаються за профільною навчально-виховною програмою, створеною розвивати задатки та вміння та адаптованою як на середнього так і на підготовленого учня. Розвиток здібностей здійснюється по спіралі:  реалізація можливості, яка являє собою здібність одного рівня, відчиняє нові можливості для подальшого розвитку здібностей більш високого рівня.

В гуртку охоплюються всі напрямки роботи з бісером: ткання бісером, плетіння бісером та плетіння за допомогою дроту. Відбувається знайомство дітей з українськими візерунками, мистецтвом бісероплетіння різних регіонів України, вивчення самобутньої культури рідного краю, національної історії  побуту.

 Народні вироби з бісеру – чудова сторінка національної культури багатьох народів нашої країни. Тому у художніх виробах, різноманітних за формою, орнаментальними мотивами, колоритом, назвами, технікою виготовлення, розкривається неповторний талант дітей, їх потяг до прекрасного.

Виклад навчального матеріалу має ту послідовність, яка неминуче приведе дітей до самовизначення і самоствердження в колективі і житті в цілому; спілкування в спільній діяльності однолітків; самоповага і зміцнення навіть незначних успіхів у сфері навчання. Ознайомивши учнів із захоплюючим мистецтвом бісероплетіння, давши початкові знання з предмету, прищеплюється і невпинно розвивається інтерес до подальшої роботи з бісером, в результаті у вихованців  прокидається  бажання удосконалюватися. На заняттях вони знайомляться зі способами поєднання кольорової гамми у виробах. Саме на цьому етапі виявляється творча активність дітей, навчених на заняттях, в повній мірі проявляється здатність мислити, складати, створювати незвичайні витіюваті речі на основі отриманих раніше знань. Враховується індивідуальність учня, уся система його стосунків з оточенням, оцінюється вплив цих стосунків на психіку дитини та її індивідуальні можливості.

До гуртка приходять різні діти: деякі знають, що таке бісероплетіння, а деякі не дуже інформовані, бо не бачили справжніх, різноманітних за технікою виконання витворів бісерного мистецтва; одні діти більш активні, інші пасивні та повільні; деякі відкриті, а інші замкнуті. В гуртку створюється в однаковій мірі комфортне середовище для активних, допитливих, жвавих і сором’язливих, замкнутих; для тих, хто прийшов задовольнити свій спонтанно-виниклий інтерес і тих, хто вже глибоко і серйозно вивчає таку справу, як плетіння бісером. І може перше враження складеться, що одні талановиті, а інші ні, однак не можна робити поспішних висновків. Іноді діти розкриваються раптом вже в процесі активної діяльності. Методи проведення занять наочні, словесні та практичні.

Подальша творча робота гуртка полягає в розвитку творчого мислення, популяризації цього виду мистецтва, в пошуку та дослідженні національних геометричних або стилізованих мотивів, символік, орнаментів, які будуть перетворюватись в різноманітні прикраси та витвори мистецтва.

Підсумком нашої роботи є щорічні виставки, участь у міських та обласних в конкурсах, виставках, фестивалях, персональні виставки вихованців.

Пошук
Календар
«  Май 2022  »
ВсПнВтСрЧтПтСб
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Погода в Шостці
Погода
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі

Copyright MyCorp © 2022