Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВторник, 19.03.2024, 16:04

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 607
Онлайн реєстрація
Ми у Facebook
Ми в Instagram
Ми на YouTobe
Поділитися

"ДИЗАЙН СОЛОМОЮ"



Симоненко Наталія Михайлівна,

керівник гуртка «Дизайн соломою»,

             на даній посаді працює з 1992 року, освіта – вища, 
Сумський педінститут (1985р.), спеціальність «Вчитель математики»

Багатогранність позашкільної освіти України, навчальні заклади якої на цей час являють собою єдину соціально-педагогічну систему, спрямовану на індивідуалізацію освітнього шляху дитини в єдиному соціокультурному просторі.

Гурток «Дизайн соломою» створений в 1992 році на базі Центру естетичного виховання народним майстром України, членом Спілки народних майстрів України Симоненко Наталією Михайлівною. В колективі займаються вихованці віком від  6 до 17 років.

Опановуючи майстерність виготовлення з природного матеріалу – «соломи» (жито, пшениця, овес…), вони поступово піднімаються сходинками навчального рівня.

Перша сходинка – початковий рівень, на якому діти звикають до нового матеріалу, знайомляться з його властивостями, способами і методами його переробки, виконують нескладні аплікації панно, плетуть косичку. Вихованці вчаться спостерігати за природою: які є види зернових культур, коли, де і як їх засівають та прибирають. Як наливається колос, цвіте, як і коли правильно збирати матеріал для роботи.

Творча діяльність закріплює позитивну самооцінку, породжує впевненість в собі, почуття радості від спостережливості, від виконаних власноруч робіт, змоги дарувати ці вироби своїм близьким, рідним, знайомим.

Займаючись в гуртку, діти пізнають та оцінюють себе, осмислюють світ і себе в ньому. Новий цикл творчих здобутків і пошуків захоплює дитину повністю. Це і є головним для неї здобутком – виростати цілеспрямованою, небайдужою людиною, спроможною бути корисною для суспільства, навчаючись бачити і розуміти прекрасне, створюючи речі, які прикрашають наш побут своїми руками, вчаться дарувати їх іншим.

На кінець четвертого року навчання, закінчивши другу сходинку основного рівня, гуртківці вже знають різні види плетива соломкою на площині і в об’ємі, специфіку їх виконання, історичні відомості про життя і використання в побуті наших пращурів солом’яного матеріалу (Сумщина, Україна), аплікаційне панно, сувенірні речі, елементи одягу та прикраси.

Розвиток здібностей здійснюється по спіралі: реалізація можливостей, яка являє собою здібність одного рівня, відчиняє нові можливості для подальшого розвитку здібностей більш високого рівня третьої сходинки «Майстер-клас».

Обдарованість дитини виявляється діапазоном нових можливостей. Створюється така навчальна ситуація, яка максимально навантажує визначну здібність дитини. В цьому процесі навички та вміння з навчальної мети перетворюються на засіб пізнавального та особистісного  розвитку дитини.

Створюючи формування особистості дитини як дослідника, розвивається мислення, уява, виховується самостійність, відповідальність. При наближенні до максимального розкриття здібностей обдарованих дітей, модернізуються і методи, засоби навчання, виникають нові дидактичні технології, спрямовані на активізацію пізнавально-творчого потенціалу вихованців. Створюються умови для експериментальної діяльності дітей, їх участь у конкурсах, виставках, майстер-класах, підготовці і захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Комплексне навчання роботи з соломкою допомагає учням, долаючи поступово етапи опанування знань і умінь від простого до складного, від елементарних вправ до складних композицій з соломи та участі у науково-дослідницькій діяльності НТУ м.Шостки МАН України, продовжити традиції мистецтва соломо плетіння у м.Шостка, Сумській області, України.

Пошук
Календар
«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода в Шостці
Погода
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі

Copyright MyCorp © 2024