Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПятница, 20.09.2024, 20:08

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 609
Онлайн реєстрація
Ми у Facebook
Ми в Instagram
Ми на YouTobe
Поділитися

"ЛЮБИСТОК"



Стегайло Тетяна Анатоліївна,

 керівник народного фольклорного ансамблю «Любисток», 

на даній посаді з 1994 року, освіта – вища,

Сумський педінститут (1983р.), спеціальність «Вчитель музики»

Фольклорний ансамбль „ Любисток” почав своє існування в 1994 році. Етнографічні експедиції по селах Шосткинського району: Локотки, Клишки, Лазарьовка, Макове дали можливість поринути в невичерпний матеріал з народних джерел, зібрати  записи народних свят, обрядів, обрядових пісень, предмети побуту.

Велика зацікавленість керівника та дітей  народними святами, обрядами, дитячими іграми, піснями стала основою впровадження їх в життя. Діти  пізнають  світ доторкнувшись до  українського фольклору, захоплюються їм назавжди, бо в ньому  і історія,  і поезія, і мудрість, і музика.

Навчання в ансамблі ведеться за авторською програмою керівника,  основою якої є  дитяча народна гра та пісня. Сприйняття навколишнього світу через відібрані вже віками  іграми, закличками, казками, та піснями – це найвірніший шлях  до дитячого  пізнання світу, бо народні пісні підвищують емоційний та творчий стан дитини. Перші спроби себе  в рольових піснях  сприяють творчому розвитку та розвитку особистості.

Головною метою цієї програми є виховання в дітях естетичного і духовного смаку, розвиток музичних навичок, слуху, ритму, гармонії музики, драматургії, акторської майстерності. За основу в програмі були взяті основні напрямки  роботи з вокальним ансамблем та  „Народознавства”.

Основою занять в колективі є оволодіння навичками народного, сольного та гуртового співу. Для цього просто необхідно виконавцям оволодіння нотною грамотою. В цьому допомагають заняття з елементарної теорії музики (сольфеджіо), де діти набувають елементарних знань з теорії: нотна запис; тональність; динамічні відтінки; інтервали; характер музичного твору, сольфеджування.

 

Система роботи з вокальним ансамблем І рівня навчання: відбір учнів, звуковисотне сприймання, вміння управляти своїм голосом, унісонне звучання,одноголосний спів.  На другому рівні: виховання вокальних навичок, робота над виконавською майстерністю, спів унісон, двоголосся(a capella та із супроводом). За програмою третього рівня: удосконалення, виховання    вокальних навичок,  робота над виконавською майстерністю, спів ансамблю двоголосся, трьохголосся (a capella та із супроводом).

На заняттях відтворюється така схема: поспівка, повторення вивченого матеріалу, вивчення нового музичного матеріалу, прослуховування носіїв народної пісні, підводиться підсумок заняття.

Репертуар складається згідно з календарно-обрядовим ходом року: осінь, зима, весна, літо. За змістом репертуар складається: музичні ігри, родинні, календарні, обрядові, ліричні, жартівливі, історичні пісні.

Важлива роль приділяється створенню фольклорних дійств на основі зібраного місцевого матеріалу.

Кожна вікова група ансамблю займається 2 рази на тиждень народним співом, а також раз на тиждень сольфеджіо та ритмікою. Двічі на рік  проводяться  відкриті уроки в кожній групі, на яких батьки мають можливість спостерігати  професійне зростання  та оволодіння навичками своєї дитини і порівняти його з іншими дітьми.

З більш музично обдарованими дітьми ведеться індивідуальна робота. Ці діти являються, як солістами ансамблю (заспівують пісні а капельно), так і самостійними виконавцями народної пісні.

На індивідуальних заняттях із солістами ведеться робота за програмою , згідно з особливостями голосу (тембр, діапазон).

На заняттях з  ритміки   діти навчаються рухам українського танцю – водіння хороводів, приставний бічний крок, приступи, зіскоки, правильне тримання рук, тактування руками, оплески, уклін.  Це  все треба вже на першому етапі  для виконання   народної  дитячої музичної  гри.

Однією із форм роботи колективу  є створення на місцевому телебаченні „Акцент” циклу  передач пізнавальної програми „Погостини” за сценаріями  керівника та  участю учасників ансамблю „Любисток”, Це велика кропітка  робота колективу, яка  направлена на популяризацію української пісні та відродженню старовинних обрядів.  Такі фільми: „Обжинки”, "Калита",  „Щедрівочка щедрувала”, „А вже весна скресла”, „Без верби та калини нема України”, „Купалочка з купал іде”, „Дівочий вечір”. Участь дітей колективу у цих фільмах дало можливість   спілкування з мешканцями селищ, носіями народної пісні, залученню до духовної скарбниці народу.

Стало вже доброю традицією проведення в кінці кожного року навчання звіту на сцені перед батьками та глядачами, мешканцями міста, які люблять українську пісню та обряди. Ансамблем «Любисток» разом із театром "Дзеркало" ЦЕВ були створені вистави "Лісова пісня" за мотивами твору Лесі Українки, «Ніч перед Різдвом» за мотивами твору М.Гоголя, «За двома зайцями»  за п’єсою М.Старицького , «Кайдашева сім’я» за мотивами твору Нечуя-Левицького. Це дає можливість показати в сучасній  формі (за допомогою  світла,  декорації, звуку,  музичного аранжування) життя та побут українського народу, історичні події  та погляд  на навколишній світ.

Ансамблем „Любисток” ведеться насичена концертна діяльність. Діти беруть участь у всіх заходах, що проводяться містом  та  областю. Значною подією для колективу є  участь  у творчому звіті майстрів народного мистецтва Сумської області "Перлини Сумщини". Колектив є учасником та переможцем  Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів  та конкурсів. 

Ансамбль „Любисток” - це осередок національного виховання підростаючого покоління.

 


 
Пошук
Календар
«  Сентябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Погода в Шостці
Погода
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі

Copyright MyCorp © 2024