Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВоскресенье, 08.09.2024, 07:46

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 609
Онлайн реєстрація
Ми у Facebook
Ми в Instagram
Ми на YouTobe
Поділитися

ШКОЛА "ДЖЕРЕЛЬЦЕ"

 

Школа раннього розвитку «Джерельце»

Школа раннього розвитку дитини «Джерельце», яка розпочала свою діяльність у 1994 році – маленькі двері у великий світ мистецтва, в якому дошкільнята займаються різними напрямками діяльності: музикою, малюванням, витинанням, ритмікою, українською та англійською мовами.

Враховуючі вікові особливості малят на заняттях використовуються ігрові форми роботи, під час яких діти приймають участь в конкурсах, виставках та екскурсіях.

Різноманітність занять дає можливість педагогам виявити і розвивати здібності дитини, а батькам зорієнтуватися у виборі подальшої діяльності їх дітей в гуртках, студіях та творчих об’єднаннях ЦЕВ.

Завданням школи є сприяння всебічному вихованню та розвитку дитини, розкриття її  творчих здібностей, формування художнього смаку та культури поведінки.

Куратор школи    методист              В. Владикина

 

          

     

 

 
 
 
 
Владикіна Валентина Василівна,
 
методист з організаційно-масової роботи,  
 
на даній посаді працює з 1997 року, освіта – вища, 
Сумський педінститут (1983р.), спеціальність «Вчитель російської мови та літератури»
 

 

Один із напрямів роботи школи раннього розвитку дитини  «Джерельце» в ЦЕВ є «Рідна мова та культура». Опанування рідної мови, рідного слова починається з дитинства. А вдосконалення її, засвоєння культури мовлення триває протягом усього життя.

На заняттях «Рідна мова та культура» дошкільнята збагачують свою мову, бо чують її в іграх, у піснях, віршах, забавах і казках, знайомляться із звичаями і традиціями. Заняття прищеплюють дітям любов до України і всього рідного.

Щоб діти по – справжньому пізнали свій народ, вони повинні змалечку вивчати історію, мову та культуру своєї країни.

«Звичаї народу, - писав О.Воропай, - це ті прикмети, по яких розпізнають народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому… Звичаї, а також мова – це ті найцінніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї, як і мова, виробилися впродовж усього довгого  життя і розвитку кожного народу».

Тому метою програми «Рідна мова та культура» є: виховати в дитині почуття національної гідності, викликати інтерес до національної культури, прищепити любов та повагу до українських державних народних символів, оберегів, звичаїв, традицій.

На заняттях я знайомлю дітей з побутом і культурними надбаннями українського народу. Виховую інтерес і повагу до національних традицій.

Знайомлю дітей з:

·        державними українськими символами (прапор, герб, гімн)

·        народними символами: верба, калина, вінок, рушник, календарними народними святами, звичаями, обрядами, народними прикметами.

В своїй роботі я використовую такі народні перлини як казки, прислів’я, загадки, народні ігри. Саме через них кожен дошкільник дістає перше уявлення про культуру та побут свого народу.

Я вважаю, що важливою справою є залучення вихованців з найбільш раннього віку до скарбів усної народної творчості.

З давніх - давен період новонародженості був пов’язаний з колисковими, потішками, забавлянками. Вони відкривають дитині можливість через гру словами, звуками, звукосполученням висловити специфіку рідної мови, характерну для неї співучість, виразність, образність.

Слова потішок, забавлянок, колискових збагачують словниковий запас дитини. До усної народної творчості належать прислів’я та приказки – короткі влучні вислови. Дітей вони приваблюють яскравою грою, слів, барвистістю мови. На їх основі побудовані народні календарі з народними прикметами. Я використовую їх коли знайомлюз дітей з порами року.

Велику увагу приділяю на заняттях загадкам. За допомогою загадки у дітей розвивається пам’ять, мовлення, увага, мислення. Використовую як народні, так і літературні загадки. Всі бесіди про пори року починаються з відгадування загадки.

До перлин народної творчості належать і скоромовки. Вони дуже подобаються дітям.

Широко використовую в роботі з дітьми заклички до сонця, дощу, птахів, весни тощо.

Потрібна дітям і народна казка. Казка є засобом формування у свідомості дитини позитивного образу – уявлення, певного ідеалу – носія бажань поведінкових якостей та реакцій.

Ще В.Сухомлинський звернув увагу на те, що через казку дитина вчиться помічати прекрасне, розуміти добро і зло, вчитися бути товариською, доброзичливою, учиться  бути Людиною. Де б дитина не була, а казка завжди поруч. Дуже люблять наші діти слухати казки про тварин, чарівні " Пан Коцкий", "Лисиця і журавель", "Як Вовк забажав козенят", "Телесик", "Колоблок" та інші.

А ще на заняттях граємо в народні ігри "Журавель", "Кіт Опанас", "Іде дід...", "Чижик", "Бочечка" та інші. Під час проведення гри вчу дітей вибирати ведучого за допомогою лічилок.

Таким чином, дитина змалечку навчається любити свій народ, свою Батьківщину, почуватися її часткою.

Вже тепер більше (400 випускників),  вихованці школи,  залучені до занять у "Народних художніх колективах" хореографічному ансамблі «Сюрприз», фольклорному ансамблі «Любисток»,  ансамблі народного танцю «Джерельце», студії естрадного танцю «Шарм»; "Зразкових хужожніх колективах" театрі – студії естрадної пісні «Мікс», театральному колективі «Дзеркало», майстерні «Бісероплетіння», творчому об'єднанні "Витинанки", студії образотворчого мистецтва "Мальва";  ансамблі сучасного танцю «Let's go», ансамблі «Єдем», у гуртках декоративно-ужиткового мистецтва: «Дизайн соломою», "Вишивка", "В'язання", "Світ іграшки і сувенірів", "Ткацтво".

 

Пошук
Календар
«  Сентябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Погода в Шостці
Погода
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі

Copyright MyCorp © 2024