Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВоскресенье, 08.09.2024, 08:05

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 609
Онлайн реєстрація
Ми у Facebook
Ми в Instagram
Ми на YouTobe
Поділитися

Сторінки історії

 

Протягом останніх років роботи закладу педагогічний колектив наполегливо працював над головним завданням з надання нашим вихованцям додаткової освіти з різних видів художньої творчості та підготовки їх до сучасних умов життя.

Творчий пошук і натхненна праця кожного педагога і в цілому колективу зумовили високі показники перемог, яких досягли наші педагоги – переможці в обласних і Всеукраїнських конкурсах педагогічної майстерності, а їх вихованці, учні і слухачі - в обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах, фестивалях і виставках юних майстрів дитячої, юнацької творчості та наукових робіт МАН.

Попереду впровадження нових цікавих проеєктів, які сьогодні вкрай актуальні для нашого суспільства.

Зичимо Вам усім міцного здоров’я, добробуту у Ваших сім’ях, творчої наснаги і досягнення нових висот у розвитку позашкільної освіти Сумщини.

З повагою, педагогічний колектив ЦЕВ

 

        

Центр естетичного виховання  1967 - 1992 року                                              Центр естетичного виховання з 1992 року

 

Міський Центр естетичного виховання – країна дитячої творчості «Веселка». Саме так вирішила педагогічна рада працівників восени 1992 року, коли в результаті аналізу та прогнозування подальшої освітньої роботи в місті Шосткинський міський Палац піонерів та школярів ім. Кості Яніна був реорганізований в Центр естетичного виховання.

Розташований в центрі міста, поряд з великими школами Центр, реалізуючи програми освітньої діяльності від розвиваючого рівня до професійного та отримання додаткових знань і навичок, вдосконалює освітній процес підвищенням професійного рівня педагогів, введенням нових авторських, комплексних,  профільних програм гурткової роботи та нових форм і методів позашкільної роботи.

  • 1967 рік. Діти міста отримали чудовий подарунок – Палац піонерів та школярів,  подібних якому було в той час лише 10 на весь УРСР.
  • 1970 рік. Палацу піонерів та школярів присвоєне звання героя піонера Кості Яніна, який народився в селищі Чуйківка Ямпільського району.

Палац організовував роботу з дітьми за такими напрямками:

  • Художньо-естетичне виховання
  • Військово-патріотичне виховання
  • Інтернаціональне виховання
  • Еколого-натуралістичне виховання
  • Туристсько-краєзнавча робота
  • Керівництво дитячими організаціями міста

На чолі педагогічного колективу Палацу піонерів і школярів у різні роки стояли чудові організатори, майстри педагогічної роботи серед яких:

  • 1967 – 1970 рр. Шостак Микола Федорович - Саме йому належить ініціатива відкриття в нашому місті Палацу.
  • 1970 – 1974 рр. Беляєва Ольга Миколаївна
  • 1974 – 1978 рр. Грибовський Олександр Васильович
  • 1979 – 1982 рр. Приходько Володимир Григорович
  • 1983 – 1992 рр. Моляр Ольга Дмитрівна

Протягом 1967 – 1991 років при Палаці працювали різноманітні міські дитячі штаби, які організовували діяльність учнів в зоні піонерської дії.

Міський піонерський штаб «Іскорка» (керівник Семенова Наталія Дмитрівна) працював за маршрутом «Мир і солідарність», організовуючи різноманітні акції, операції, а також діяльність піонерів та школярів у Всесоюзній туристсько-краєзнавчій експедиції «Моя Батьківщина».

Експедиційні загони Палацу піонерів, тисячі піонерів та школярів міста прийняли активну участь в цій експедиції, крокуючи шляхами трудової та героїчної слави нашого народу та здобуваючи неодноразові перемоги і славу рідному місту.

Вони були нагороджені екскурсіями по пам’ятним місцям нашої держави: в м.Кишинів, в Крим, на Кавказ та інші.

При Палаці був створений перший в Сумській області міський дитячий екологічний центр «Юний еколог» (керівник Бондар Андрій Юрійович), який координував роботу з природоохоронної діяльності шкільних штабів юних друзів природи. Юні зоологи, екологи приймали участь у проведенні різноманітних міських заходів: «Свято птахів», операцій «Пролісок», «Зелений наряд Вітчизни», «Люби і знай свій край», трудових акцій «Посадив дерево – вирости його», «Дім пернатому другу», «Квітник». Влітку діти приймали участь в операціях «Зелена аптека», «Зернятко», «Живе срібло» по збору лікарських рослин та охорони рибних ресурсів річок та озер Шосткинського району.

Велику роботу проводили дитячі загони «Зелений» та «Блакитний патруль» (кер. Прикота Володимир Генадійович). Юні зоологи здійснюючи походи по рідному краю, проводили операції «Мурашка», «Живе срібло», «Мій друг птах» тісно співпрацюючи з Шосткинським лісхоззагом та з міським комітетом з охорони природи.

Палац піонерів був організатором в нашому місті трудових акцій школярів: «Мільйон батьківщині», «БАМу – піонерська слава»,  «Живи, книга!». Тисячі школярів, жовтенят та комсомольців міста прийняли активну участь в цих акціях. За підсумками участі наших учнів був виданий тираж газети «Піонерська правда». Кращі активісти цих трудових акцій були запрошені на святковий пуск тепловозу «Микола Фролов», який був виготовлений з металобрухту, зібраного школярами міста.

Велика робота проводилась на базі світлиці, яка стала осередком національного та патріотичного виховання школярів. 

Педагогами Палацу на чолі зі Стегайло Тетяною Анатоліївною та Коваленко Іриною Олексіївною для школярів міста проводились вечорниці, українські посиденьки, свята української гри та пісні. Учні стали учасниками і переможцями обласного етапу Республіканського руху учнівської молоді України за збереження і примноження традицій, звичаїв, обрядів народу «Моя Земля – Земля моїх батьків».

Протягом усіх років існування Палац здійснював керівництво різноманітними дитячими організаціями. Тисячі кращих комсомольців стали керівниками піонерських дружин та загонів.

Для здійснення організації та повноцінного функціонування необхідні були професіонали – піонерські вожаті, а це для молодих людей стало першим кроком для їх професійного розвитку та здійснення мрії – стати педагогом. Школа піонерського вожацтва створила в нашому місті могутній фундамент педагогічних кадрів.

Для того, щоб підготувати здібних вихователів, педагогічну еліту міста, зразок наслідування для дітей на базі музею піонерської слави була створена школа піонерського вожатого, керівником якої стала директор Палацу піонерів Моляр Ольга Дмитрівна.

Враховуючи потреби часу та соціальне замовлення міста в кінці 80-х на початку 90-х років в Палаці були запроваджені нові програми: «Малюк», «Дитинство», «Підліток», «Старшокласник», «Відродження», «Сім’я». Був організований перший в Сумській області загін «Скаут» під керівництвом Романцова С.В., встановлені зв’язки з скаутськими загонами нашої країни.

За роки існування школу педагогічної майстерності пройшли сотні педагогів міста. Адміністрація Палацу прикладала постійні зусилля для згуртування педагогічного колективу, створення сприятливого мікроклімату, підвищення професійної майстерності кожного. В Палаці працювало понад 60 педагогів, які здійснювали освітній процес майже в 130 гуртках за 35 напрямками роботи, в яких займалося понад 5000 гуртківців віком від 7 до 18 років.

Палац налічував 29 навчальних кабінетів та кіноконцертний зал на 240 місць.

Вихованці Палацу стали робочими, будівельниками, вченими, інженерами, конструкторами, вчителями, художниками, лікарями, керівниками дитячих колективів.

Наприкінці історії діяльності славетного Палацу піонерів і школярів слід згадати імена деяких людей, педагогічний шлях яких продовжився в освітніх закладах міста:

  • Моляр Ольга Дмитрівна – директор Палацу (1983 – 1992 рр.), організатор та керівник музею піонерської слави, школи піонерського вожатого, загонів червоних слідопитів. Ця людина була генератором цікавих, інноваційних ідей, які зробили славу та ім’я Шосткинського Палацу піонерів.
  • Рибак Борис Семенович – керівник гуртка спортивного орієнтування та гуртка «Кінознавець», організатор міських туристичних змагань в позаміських таборах та в пришкільному таборі Палацу піонерів, походів та екскурсій гуртківців в Крим та на Кавказ.
  • Упірова Лариса Миколаївна – керівник фотогуртка, учні якого неодноразово ставали переможцями різноманітних міських та обласних фотовиставок. Велику увагу приділяла роботі з «важкими» підлітками. Підготувала 56 піонерів-інструкторів.
  • Ігнатенко Ірина Анатоліївна – керівник танцювального гуртка. Її вихованці гідно представляли наше місто на різноманітних міських, зональних, обласних та Республіканських фестивалях дитячої народної творчості.
  • Дорошенко Олег Іванович – керівник дитячих туристичних загонів, здійснив зі своїми вихованцями учбово-тренувальні категорійні походи по рідному краю, підготував 38 молодших інструкторів з туризму, які стали суддями міських та обласних туристичних зборів школярів та вчителів.
  • Прикота Володимир Геннадійович – керівник гуртків юних зоологів та любителів акваріумних рибок. Організував роботу «Зелених» та «Блакитних» патрулів, що приймали участь в різноманітних еколого-натуралістичних акціях «Мурашка», «Мій друг птах», «Живе срібло», «Джерельце» охороняючи та примножуючи природничий світ рідного краю.
  • Дейко Михайло Георгійович – керівник гуртка юних туристів. Велику увагу приділяв проведенню учбово-тренувальних туристичних зборів, категорійних походів учнів по рідному краю, в Крим, на Кавказ.
  • Коваленко Ірина Олексійвна – організатор роботи з інтернаціонального виховання. Клуб інтернаціональної дружби, яким керувала вона здійснював листування з багатьма країнами світу. Відсилаючи листи, бандеролі, посилки своїм далеким друзям діти разом з ними приймали участь в різноманітних інтернаціональних акціях: «Милосердя», «Пишемо стрічку дружби», «Діти світу – за мир».
  • Бондар Андрій Юрійович – організатор і керівник напряму роботи «Юний еколог». Багато зусиль приклав до створення в місті першого дитячого екологічного центру, який охоплював роботу п’яти екологічних груп. «Юні зоологи» приймали участь в озелененні міста, проведенні екологічних суботників в місті та на Галенківському озері. Була розроблена перша в нашому регіоні екологічна стежка, якою юні школярі йшли до краси і різноманіття тваринного та рослинного світу Полісся.
  • Гаврилюк Григорій Федорович та Афонін Володимир Єфимович – керівники гуртків образотворчого мистецтва, учні яких ставали неодноразовими учасниками та переможцями різноманітних конкурсів як в нашому місті, так і на Сумщині, в Україні.
  • Паніматченко Світлана Михайлівна – керівник гуртків «Макраме» та «Інкрустація соломкою». Її вихованці переможці обласних, Республіканських та Міжнародних виставок-конкурсів дитячої художньої творчості. Активні учасники ярмарок солідарності.
  • Северин Володимир Миколайович – керівник гуртка з карбування по металу. Учні приймали участь в облаштуванні музею піонерської слави та учбових кабінетів палацу. Їх вироби знайшли прихильників на численних виставках, що проводились в нашому місті і на  Сумщині.
  • Ключников Олександр Олексійович – керівник гуртка «Мала скульптура та кераміка». Роботи гуртківців зачаровували глядачів тонким візерунком ліній скульптур тваринного світу та розмаїття людських постатей.

Свій досвід роботи Палац неодноразово презентував в різних містах країни, зокрема, в Сумах, Харкові, Полтаві, Києві. На базі Палацу проводились різноманітні обласні, Республіканські та Всесоюзні семінари, огляди-виставки з різних питань організації позашкільної роботи.

Нове обличчя закладу позашкільної освіти

Шосткинський міський Центр естетичного виховання був створений в 1992 році на базі Палацу піонерів ім. Кості Яніна в результаті реформування системи позашкільної освіти міста.

Директором була призначена Бойко Наталія Яківна.

ЦЕВ є профільним освітнім закладом, який організовує роботу з декоративно-ужиткового і образотворчого напрямку, музичної, хореографічної, хорової творчості, фольклору, вокального мистецтва і раннього естетичного розвитку дітей.

У сучасних умовах суспільного розвитку, національного відродження України все більше зростає роль позашкільної освіти у формуванні особистості, здатної забезпечити подальший розвиток нації.

Гармонійно розвинена людина, впевнена в собі, здатна засвоїти знання, загальнолюдські цінності і нести їх у життя – ось результат, до якого ми прагнемо.

Вже з перших років існування в Центрі стали запроваджуватися різноманітні освітні програми та напрямки діяльності.

1992 – 1996 рр.

  • Школа народознавства, в якій учні молодшого та середнього шкільного віку знайомились з музичним фольклором (кер. Стегайло Т.А.), скарбницею народних звичаїв (кер. Грищенкова О.В.), народними ремеслами (кер. Коваленко І.О.) приймали участь в краєзнавчій експедиції «Краса і біль України» за напрямком «Свята спадщина» (кер. Масловська В.В.);
  • Клуб «Відродження», до складу якого входили фольклорні колективи (кер. Піщик З.Л.), драматичний колектив (кер. Матвієнко Л.Є.), гурток художньої вишивки (кер. Калугіна О.М.);
  • Групи комплексного виховання, в яких діти дошкільного віку опановували українську та англійську мови, музику, ритміку, вивчали азбуку малювання;
  • Школа народних ремесел для учнів молодшого та середнього шкільного віку за напрямками: паперова пластика (кер. Романцов С.В.), аплікація соломкою (кер. Симоненко Н.М.), художня вишивка (кер. Донська О.В. та Калугіна О.М.), вироби з лози (кер. Сердюк О.П.), в’язання (кер. Буцик Н.І. та Медведєва В.А.);
  • Клуб «Надія» для дітей-інвалідів (кер. Матвієнко Л.Є).

Слави Центру додають не лише вмілі руки юних майстрів, але й талановиті діти художніх колективів. Протягом цього часу 4 художні колективи – фольклорний ансамбль «Любисток» (кер. Стегайло Т.А.), духовий оркестр (кер. Колкотін Ю.М.), хор «Воскресіння» (кер. Легейда І.Ф.) та хореографічний ансамбль «Сюрприз» (кер. Віра та Василь Тихоновські) отримали почесні звання «Зразковий художній колектив».

1997 – 2002 роки

Творчий колектив робить все, щоб Центр естетичного виховання процвітав. Лише 5 років минуло, а ЦЕВ сходинками дитячої творчості піднявся на місце основного закладу позашкільної освіти міста.

Поряд з гуртковою запроваджуються нові форми роботи з дітьми: студії, школи, творчі майстерні.

В Києві проходить виставка гуртків декоративно-ужиткового мистецтва, яка викликає великий інтерес мешканців та гостей нашої столиці.

Розробляється спільний проект ЦЕВ та школи №13 по створенню експериментального центру «Українознавство» до складу якого входять:

  • школа народних ремесел, в якій робота ведеться за такими напрямками: витинанка (Романцов С.В.);
  • мереживо (Буцик Н.І. та Медведєва В.А.);
  • художня вишивка (Калугіна О.І.);
  • лозоплетіння (Сердюк О.П.);
  • вироби з соломи, макраме (Кустенко А.В.);
  • школа народознавства (кер. Стегайло Т.А.);
  • історичне краєзнавство (кер. Масловська В.В.)

Для учнів старшого шкільного віку організовуються творчі майстерні та майстер-класи за напрямками: художня обробка деревини (Грива С.І.), художня вишивка, лозоплетіння, дизайн соломою, писанкарство (Бойко В.І.).

В основі роботи педагогічного колективу – педагогіка співробітництва, використання інноваційних технологій у формуванні досягнень вихованців та визначення особистісного підходу в освітньому процесі.

Педагогічний колектив постійно працює над створенням чіткої досконалої системи соціалізації дітей та підлітків, залучення їх до процесів суспільного життя на різних етапах зростання.

Вважаємо важливим те, що кожна вікова соціальна група наших вихованців збагачує виховний простір Центру, робить його емоційним й водночас раціональним, формує традиції, створює неповторне обличчя позашкільного закладу, тобто  у виховному просторі має місце диференціація і інтеграція по відношенню до дитини, підлітка, молодої людини.

Згідно Статуту ЦЕВ працює за такими напрямками діяльності:

  • навчально-виховна робота гуртків, творчих об’єднань, студій, шкіл, клубів;
  • робота Школи раннього естетичного розвитку дошкільнят;
  • інформаційно-методична робота;
  • організація змістовного дозвілля;
  • організація літнього оздоровлення вихованців.

2003 – 2008 роки

Центр естетичного виховання продуктивно працює, долаючи труднощі сьогодення. Завдяки зусиллям педагогів були створені і ефективно працюють колективи, якими сьогодні пишається не лише місто, але й вся Сумщина, Україна.

Пріоритетним напрямком діяльності є робота з обдарованими дітьми, виховання творчої свідомої особистості, майбутньої високорозвинутої наукової еліти держави.

Протягом 2002 – 2008 року були організовані секції Наукового товариства учнів Малої Академії Наук України (НТУ МАН) в яких приймали участь 25 вихованців під керівництвом керівників гурткової роботи Симоненко Н.М., Романцова С.В., Денисової Т.Г., Михайличенко Т.В.

Учні гідно представляли Центр на міських, обласних, та Всеукраїнських етапах конкурсів-захистах науково-дослідницьких робіт. Ми пишаємось Заболотною Тетяною, яка в 2002 році стала переможцем ІІ (обласного) та ІІІ (Всеукраїнського) етапів; Жигуновою Мариною, Старченко Тетяною, Богдановим Валерієм, які у 2003, 2004 роках були переможцями обласних етапів; в 2002 та 2004 успіху в міському етапі досягли Корольов Сергій, Фадеєва Вікторія, Бондаренко Інна.

Творчі колективи закладу постійні учасники міських свят та переможці різноманітних міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, фестивалів, виставок, конкурсів–захистів науково–дослідницьких робіт учнів НТУ МАН України.

Про їх творчі здобутки неодноразово з'являлись публікації  в пресі, радіопередачах  і програмах місцевого телебачення.

Протягом останніх років кращі випускники творчих об'єднань та художніх колективів рішенням атестаційної комісії отримують свідоцтва про закінчення  повного курсу навчання у закладі позашкільної освіти. Всього таких вихованців -164.

Ми пишаємось нашими випускниками, які продовжують своє навчання за обраним профілем  у середньо-спеціальних і вищих навчальних закладах України та вже працюють за обраним фахом.

У 2006 році центр був атестований і рішенням комісії отримав вищий рівень акредитації.

ЦЕВ має стабільний високопрофесійний кваліфікований колектив педагогів – однодумців, добре знаних  у місті, в області,  в Україні, які  користуються заслуженою повагою учнів та їх батьків.

Серед них: Тихоновський В.К., Тихоновська В.Г. - Заслужені працівники освіти України, відмінники освіти України; Маковець Л.С.- Заслужений працівник культури України; Стегайло Т.А.- Заслужений працівник культури України, відмінник освіти України; Романцов С.В.- Народний майстер України, відмінник народної освіти, методист вищої категорії, керівник гуртка - методист, вчитель вищої категорії, старший вчитель, Симоненко Н.М.- Народний майстер України; Легейда І.Ф., Паніматченко І.В.- відмінники освіти України.

Всього в Центрі працює 37 педагогів, які здійснюють освітній процес у 75 групах більш ніж за 20 напрямками роботи, в яких щорічно займається більше 1 500 вихованців віком від 5 до 17 років.

Протягом 2001 – 2007 років видані навчально-методичні посібники з досвіду своєї роботи керівником зразкового дитячого творчого об’єднання Романцовим С.В.: «Витинанки: крок у минуле та сучасне», «Витинанки: крок у майбутнє та сучасне» для вчителів загальноосвітніх шкіл та керівників гурткової роботи позашкільних закладів; альбоми-посібники: «Чарівні ножиці», «Світ витинанкового дивотвору», «Рукотворне паперове диво» для учнів та вихованців; альбом шосткинських витинанок «Мереживо чарівних ножиць».

Педагогами ЦЕВ розроблені 36 власних профільних освітніх програм гуртків та творчих об’єднань, в тому числі 5 авторських: «Витинанка» (автор Романцов С.В.), яка має гриф Міністерства освіти і науки України, «Музично-хорова студія» (автор Легейда І.Ф.), «Хореографічна студія» (автори Віра та Василь Тихоновські), «Фольклорний спів» (автор Стегайло Т.А.), «Вироби з соломи» (Автор Симоненко Н.М.).

На базі ЦЕВ протягом цих років проведено 14 різноманітних міських та обласних семінарів-практикумів, конференцій, тренінгів з різних питань організації позашкільної освіти.

В ході проведення семінарів був презентований досвід роботи наших педагогів: Романцова С.В., Стегайло Т.А., Легейди І.Ф., Віри та Василя Тихоновських та ін., в ході яких з’ясовано наскільки продуктивними є презентовані ними педагогічні технології та їх доцільність, ознайомлення педагогів з роботою позашкільного закладу, який працює над проблемами, які відповідають завданням сьогодення.

Пошук
Календар
«  Сентябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Погода в Шостці
Погода
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі
Наші друзі

Copyright MyCorp © 2024