Головна » 2020»Июнь»6 » Дистанційне навчання."Святкування Трійці в нашій місцевості.Від минулого до сягодення."
21:01
Дистанційне навчання."Святкування Трійці в нашій місцевості.Від минулого до сягодення."
"СВЯТКУВАННЯ ТРІЙЦІ В НАШОМУ МІСТІ. ВІД МИНУЛОГО ДО СЬОГОДЕННЯ"
Під час нашої фольклорної експедиції до села Собичеве розповіла нам Катерина Дем'янівна Савченко (1933 року нар.), як святкували Троїцю в її рідному селі, коли була вона малою.
"Ішли за село з піснями веселими гуртом - і дівчата і хлопці. Несли березу прикрашену. Лаштували обід, що мати дала. Ставили раніше на галявині гойдалку, не одну, а дві було: одну для всіх, а другу для пар, хто з ким дружив - хлопець і дівчина у парі качалися. Плели вінки дівчата і шли на річку. По парах ставали і кидали - дівчина вінок, а її хлопець гілляку. Як попливуть вони разом - будуть разом, а як вінок сам попливе далі - не будуть. А він (вінок) на місті крутиться, крутиться, а гіляка поплила. Так і сталося..."
А розповіла нам Рижакова Евдокія Федорівна (1926-2018), що "багато малих берез рубали і встромляли в землю коридором й шли через його. Веселилися."
Радію, що свято Трійці відроджується в нашому місті. За ініціативою голови Ноги М. П. на озері Галінковка кожного року святкується Троїця. Кожний може прийти подивитися старовинні обряди, пограти з "русалками", послухати народних пісень. Діти фольклорного ансамблю "Любисток" завжди з задоволенням приймають участь в цьому Троїцькому дійстві.
Бережемо свої традиції!
Тетяна Стегайло, керівник народного фольклорного ансамблю "Любисток", ЦЕВ.