ОНЛАЙН ІНТЕНСИВ «STEAM-ТЕХНОЛОГІЇ В ЗАКЛАДАХ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»
27 жовтня 2021 року відбувся обласний онлайн інтенсив «STEAM-технології в закладах позашкільної освіти».
Головна мета у STEM-освіти полягає у формуванні і розвитку розумово-пізнавальних і творчих якостей молоді. Навчання молодої інтелектуальної еліти, здатної успішно реалізовуватися в сучасному мінливому світі, неможливе без застосування інноваційних інформаційних та комунікаційних технологій, а отже - вільної орієнтації учнів в інформаційному просторі. Заняття за STEM-технологією дозволяють не тільки вивчати теоретичний матеріал, але і закріплювати знання за допомогою можливостей практичного застосування різноманітних завдань, які можуть бути настільки цікаві, що їх трудність не викликатиме неприйняття у вихованців.
Одне з основних завдань сучасного закладу - створити умови для різнобічного розвитку підростаючого покоління, забезпечити активізацію і розвиток інтелекту, інтуїції, легкої продуктивності, творчого мислення, з урахуванням можливостей кожної дитини.
Долучилися до онлайн інтенсиву і педагогічні працівники Центру естетичного виховання Шосткинської міської ради Сумської області, які активно впроваджують у свою роботу нові методики навчання і виховання творчих вихованців.
Методисти Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю детально зупинилися на таких питаннях:
- Концептуальні основи реалізації STEAM-технологій у закладах позашкільної освіти.
- Проєктна діяльність як форма реалізації STEAM-освіти в позашкіллі (з досвіду роботи Центру розвитку і професійного самовизначення «Д.І.М.» ОЦПО та РТМ).
- Destination Imagination – сучасна STEAM-платформа для розширення можливостей учнівської молоді.
- Ресурси позашкільної освіти: реалізація STEAM-проєктів.
- Перспективи реалізації STEAM-ідей у закладах позашкільної освіти. Обласний фестиваль STEАM-ідей «STEAM-весна позашкільна».
Досвідом роботи з теми «STREAM-освіта в роботі з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку» поділилися педагоги Конотопського центру дитячої та юнацької творчості та Лебединського центру позашкільної освіти.
Онлайн інтенсив показав, що різні STEAM-підходи дозволять виховати гнучкість та критичне, практично орієнтоване мислення не лише в вихованців, а й у педагогів. Здатність вчитись, сприймати нові зміни допоможуть швидше адаптуватись у сучасному динамічному світі позашкілля.
За підсумками роботи окреслено перспективи подальшої діяльності з означеної теми, зокрема проведення у квітні 2022 року обласного фестивалю STEM-ідей «ЕКОактивна STEM-весна позашкільна».
![](/_nw/12/s30989281.jpg)
![](/_nw/12/s38675190.jpg) |