"ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР!"
«Щедрий вечір, добрий вечір!» – 13 січня такі слова лунали майже в кожній оселі українців. Для «Народного художнього колективу» фольклорного ансамблю «Любисток», керівник Тетяна Стегайло щедрування у цей день – багаторічна традиція.
Щедрування - давній український звичай новорічних обходів, під час яких групи щедрувальників піснями славлять господарів, бажають їм здоров'я і достатку, за що отримують винагороду. Щедрування супроводжується магічними діями, музикою, піснями, танцями, обрядовими іграми. Співають щедрівки традиційно дівчата, але у деяких регіонах України і хлопці.
Напередодні свята Святого Василя вихованці гуртка разом зі своїм керівником завітали до Шосткинської міської ради, Управління освіти Шосткинської міської ради, Шосткинських телеканалів: «Телеком-Сервіс», ТРК«Акцент», газети «Полісся». Ціле театралізоване дійство супроводжувалося піснями зібраними з усієї Шосткинщини. Це такі щедрівки: «А в нашого дядька у дворі береза», «Що на Дунаєчку», «Красная панна», «Біг козелець», «Ой, щодрий вечор», «На дворі чорна хмара в’ється». Своїми щедрівками вихованці Тетяни Анатоліївни бажали здоров’я, добробуту родині, багатого урожаю тощо.
Не оминули щедрувальники і самого Центру естетичного виховання та його працівників.
Віримо, що щирі слова та побажання не оминуть нас у 2021-2022 навчальному році.
![](/_nw/13/s14052879.jpg) |