ВИТИНАНКА В МОЄМУ СЕРЦІ
Зосереджені обличчя та вправні рухи маленьких рученят з ножицями привертають увагу усіх, хто спостерігає за роботою 22 вихованців ( а це учні 1А класу ШЗШ I-II ст. №1) зразкового творчого об’єднання «Витинанки». Разом зі своїм учителем Бондарськой Г.О. під керівництвом Романцова Сергія Васильовича вони з великим натхненням та задоволенням виготовляють витинанки-обереги для воїнів ЗСУ.
Витинанки – найпоширеніший вид народної творчості, що надає широкі можливості для розвитку пізнавальних і творчих здібностей дітей.
До нас дійшла письмова фіксація терміну «витинанка» кирилицею у каталозі Національного музею у Львові яка датована 1913 роком.
Енциклопедичне визначення терміна уведене в науковий обіг у 1995 році.
Навдавніші українські витинанки походять із північно-західного Покуття (Стриганці, Довге) і датовані 1887 роком.
Як предмет естетичного циклу витинання здійснює естетичний та художній розвиток вихованців, виховує в них елементарну чутливість до прекрасного, інтерес до мистецтва взагалі та декоративно-ужиткового зокрема, розвиває координацію й точність рухів пальців, естетичну ерудицію. Витинання допомагає розвинути фантазію, почуття ритму, краси, симетрії та рівноваги зображення й фону.
Смужки обрізаного зайвого паперу тихо падають на парти. І от диво: тендітні та різноманітні янголятка один за одним з’являються з- під ножиць в руках юних майстрів стародавнього народного мистецтва. З давніх часів вироби з паперу привертали увагу мільйонів прихильників. І сьогодні багато майстрів продовжують справу минулих поколінь, даруючи собі радість й задоволення від улюбленої справи та викликаючи у численних глядачів захоплення від їх майстерно виконаних ажурних паперових прикрас.
Протягом 27 років в центрі естетичного виховання працює «Зразковий художній колектив» творче об’єднання «Витинанки» під керівництвом відомого майстра витинанки Романцова Сергія Васильовича.
Вихованці творчого колективу постійно приймають участь в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, виставках, оглядах, фестивалях-конкурсах. Юні майстри витинанки стали переможцями 43 фестивалів - конкурсів, організували та провели 36 творчих звітів-виставок своїх робіт в багатьох містах України та за її межами, під час яких дають можливість глядачам познайомитися з українським народним паперовим дивом - витинанкою. Виставковий фонд колективу вже перевищив 600 рукотворних робіт.
Умови появи витинанок: їх святковість, естетичність та цільове сакральне навантаження. Основне розміщення витинанок: на покуті, або сакральному полюсі усієї селянської хати. Також витинанками прикрашали оклади ікон, віконні рами, віконне скло, сволоки, стіни, піч, розміщували довкола образів.
Люди шанували і оберегові символи витинанок: дерево життя, птаха, Берегиню роду, янголів.
У складний для держави час наші вихованці в рамках мистецького проекту «Витинанка в моєму серці» зробили нові творчі роботи та вирішили зробити маленькі подарунки воїнам ЗСУ, які мужньо захищають нашу Україну. Сподіваємося що роботи, виконані від щирого серця та з великою любов’ю маленькими шосткинцями, зігріють серця наших воїнів та вселять надію в скорішу перемогу над ворогом.
Керівник,батьки та вихованці
«Зразкового художнього колективу»
творчого об’єднання «Витинанки»
центру естетичного виховання
![](/_nw/13/s91633458.jpg)
![](/_nw/13/s32303613.jpg) |